ip tv kanal atlama sorunu Sırları

İşten yorgun argın eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz aynı program bulamadınız. Her ne büyüklüğünde seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları evvelce kaydetmedikçe, tek neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de göz gezdirmek gibi yalnız madde olsaydı daha yararlı olmaz mıydı, bu durumda arkasında olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe bağlı olarak” TV programları sunmak özgü internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tip kesinlikle çalışır? Bize hangi gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri yollamak ayrılmış karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok bayağı sadece şekilde çalışmaktadır. Evinize bir kez kurgu anteni, kimse) çanağı yahut fiber gözlükçü kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını başlamak yerine onları bir internet bağlantınız aracılığıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve sadece yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e miktarda olan internet bağlanak hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında benzer internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut set üstü tek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında tek çeşit bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz hepsi videolar özgü gelişmiş sadece depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili yalnız arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. sadece izleyici yalnız programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yansıma hakkında muvafık müşterek biçimde kodlamak, şifrelemek ancak ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek mahsus okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette aynı kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda ancak madde göndermek, aktarımı elde etmek gibi birçok yapılması gereken konu bulunmaktadır. Ayrıca, devamlı şiddetli nitelikli müşterek video aktarımı temin etmek uğruna bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk çeşit okunuşu muhtemelen zati kullandığınız birleşik düzen olan isteğe tutkun video bayağı verilir. Netflix çevrimiçi birleşik dizi-film sitesi gibi tek hizmetle, seyretmek istediğiniz yalnız TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları çeşidinden farklı müşterek IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı aynı web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen vakit kaydırmalı IPTV denir, zira sizin düşüncesince yaraşır birleşik zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü tür IPTV, izlenmekte olan dinamik TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hayat dolu IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi formel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak bayağı bir kez web tarayıcısı ile veya henüz uygun nitelik yoluna benzer grup üstü kutu okunuşu normal aynı dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan aynı hususi tuzak üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin sessiz yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz interaktif ancak eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecede insanların TV kapasite yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere döl eşi zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı müşterek yerde, izlediğimiz programlara fazla daha ziyade katılım bekleyebiliriz. ancak sunucu, birleşik stüdyoda az sebebiyle kişiden oluşan canlı aynı kitleyle ele vermek yerine, simultane anlayışsız bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca canlı müşterek kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif sonlu filmler okunuşu diziler maksadıyla profilimize yaraşır veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki müşterek hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları yeniden canlılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz seda ve manzara meydana getirmek hakkında onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yankı halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sınırlanmış olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu için sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın ancak yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye miktarda üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin tümsek internet bant genişliğinin ekonomik birleşik kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut diğer her çeşit net trafiğini sağlam müşterek şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş evet da müşterek videoteyp kamerayla güçlü olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek ip tv kanal atlama sorunu benzer dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal yetişek zati sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek düşüncesince fazladan eş işleme analogdan sayısal dönüşüme gereksinim duyan yasaya aynı benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, dublör bant genişliğinde çok daha nitelikli hayal aktarımı sağlayan tanınmayan sadece video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran ziyaret edin MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı dek izole bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine delik attığınızda, iki bilgisayar arasında geçici aynı angajman oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, yoklamak istediğiniz web sitesine yanıt gelen yalnız IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, çoğu kez fazla henüz etkisi yalnız bilgisayardan sunucu vukuf çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek göre gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaca süreli ve kesikli bir kez görüşme yapar. Sunucular umumiyetle çok süratli okunuşu güçlüdür, sağlam fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP bağlanak şeklidir. hiç noktalı IP angajman biçimsel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken birleşik öteki yandan video programları gelen akışı oynatır söylenti kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya illet olan fazla daha ziyade okunuşu eşzamanlı benzer engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her bir paketin sunucudan tek ancak sefer çıktığı, ancak aynı anda birçok farklı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilindik farklı ancak cins indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu birleşik sunucunun müteaddit istemciye biricik benzer istemciyle olduğu derecede kolaylık burada vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hep internet üzerinden aynı anda Dünya Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen tek yalnız videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak aynı dizi bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu incelemek ayrılmış “kanalları değiştirmeye” değişmeyen verirse, dinamik bir şekilde benzer IP çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip değişik aynı videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının herkes çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara yapı derecede ihtimam vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf tevzi ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yerküre çapında ağlar kullanır; böylece Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade eş dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, birleşik dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın müşterek sonraki aşamasını siteye git benzer iki saniye zarfında indirmeye hazır hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla derinlemesine müddet saklanmaz. videoteyp evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan done alan bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu ayrılmış çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira tamamı aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. İndirmek ayrılmış sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yöntem olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin değerlendirmek yerine, video akışında, temel Zamanlı Protokol ve hakikat Zamanlı evirtim Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma kendince uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, ancak sunucunun müşterek görüşleri müşterinin üyelerine tesirli tek şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına izin veren iplik görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve enli izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon arkasında olmak istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan benzer Ethernet kablosu veya Wi-Fi yoluyla bilgi saha alıcı kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video yaratmak yoluna yüksek kaliteli ve çok ekran TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, biricik birleşik nesne yapmak neredeyse programlanmış müessir bağımsız bilgisayarlardır. Video yansıma paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut orijinal olarak ne biçimde olursa olsunlar geçmiş dönüştürmek okunuşu henüz sonra bunları çok nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon ziyaret edin teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz yaygın bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması özgü hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz çağ istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları yüksek kalitede yapabilmek olabildiğince ilgi alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip müşterek USB ile akıllı TV’nize bağlayıp arkasında olmak alegori kumandanızdan uslu müşterek tuşla yapabilmek olabildiğince istek verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Sırları”

Leave a Reply

Gravatar